x

DBK PSI 1500 Tam Sinüs Invertör Dönüştürücü 1500 W
KARGO BEDAVA
DBK PSI 1500 Tam Sinüs Invertör Dönüştürücü 1500 W
Adet
Stoklarda var
Fiyat 2.247,75 TL KDV Dahil
 
Garanti Bilgisi:2 Yıl Garantili

DBK PSI 1500 Tam Sinüs İnvertör Dönüştürücü otolarda bulunan 12 V DC akü voltajını 230 V (AC) voltajına çevirerek 1500 Watt'a kadar olan elektrikli ürünlerin kullanılabilmesini sağlar. Direkt akü kutup bağlantısı ile kullanılır. Şehir şebeke elektriğine en yakın kaliteyi Tam Sinüs İnvertör Dönüştürücüler ile elde edebilirsiniz. 

 

Özellikler
Tam sinüs dalgası
Aşırı yük ve kısa devre koruması
Düşük akü gerilimi alarmı
Doğrudan akü bağlantısı

 

Teknik Bilgiler

Sürekli Güç : 1500 W
Max. Geçici güç : 3000 W
Çıkış Voltajı : 1 x 230 V
Giriş Voltajı aralığı : 10-15 V
Çalışma sıcaklığı : 0 °C - +40 °C


İNVERTÖR DÖNÜŞTÜRÜCÜLER HAKKINDA

 

İnvertör dönüştürücüler akülerden sağlanan DC akımı 220 voltluk AC akıma çeviren cihazlardır.

 

Genel olarak. Tam (Pure) Sinüs Invertör (PSI) ve Modifiye Sinüs Invertör (MSI) olmak üzere 2 tip İnvertör dönüştürücü vardır.

 

Ayrıca akü gerilimine göre de (12, 24, 48 Volt) çeşitlendirilebilirler.

 

 

Birçok elektronik/dijital cihaz sahip oldukları mikro işlemciler ile dijital zaman hesaplama yöntemi esası ile çalışır ve fonksiyonlarını yerine getirirler.

 

Mikro işlemciler voltajın kaç kere sıfır olduğunu ya da sıfırdan geçtiğini bir algoritma kullanarak sayarlar.

 

Tam Sinüs dalgası sıfır değerinden temiz ve hızlı bir şekilde geçerken modifiye sinüs dalgasında voltaj sıfır değerinde birkaç milisaniye bekler.(bknz. şekil) Çoğu mikro işlemci bu beklemeyi sıfır değerinden çoklu geçiş olarak yorumlayarak yanlış hesaplamalar yapar ve cihazın doğru çalışmamasına sebep olurlar. 

(Ör: Dijital saatler, çay kahve makinaları, elektrikli battaniyeler, lazer yazıcılar)


Tam Sinüs İnvertörler şehir şebeke elektriğine en yakın kalitede elektrik sağlarlar ve hemen hemen tüm cihaz ve uygulamalarla sorunsuz olarak çalışırlar. Eğer invertör cihazınızı karmaşık, hassas ve son teknoloji ürünlerle kullanacaksanız ya da ileride kullanmak isteyecekseniz Tam Sinüs Invertörleri tercih etmeniz doğru olacaktır. Ayrıca endüstriyel cihaz ve uygulamalar ile özellikle motorlu cihazlar, klima, buzdolabı vb. makinalar çalıştıracaksanız Tam Sinüs İnvertörler tercih edilmelidir.

 

Modifiye Sinüs İnvertörler ise ekonomik olarak daha uygun fiyatlara satılmakla birlikte kare dalga şeklinde tam sinüs dalgasını taklit ederler. Basit indüksiyon yüklemeli motorlar veya elektrik lambası gibi durağan yükler için rahatlıkla kullanılabilirler. Modifiye Sinüs İnvertörler güç kaynağından nispeten daha fazla voltaj çekerler ve çalıştırılan cihazlarda ısınma ve az da olsa bir uğultuya sebep olabilirler.


Ürün Etiketleri
Benzer Ürünler
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.